انواع کلاسهای زبان روسی در آکادمی دید

در کلاس های آکادمی دید، زبان روسی با متد های روز آموزش و با حرفه ای ترین اساتید زبان روسی تدریس می شود. دوره های زبان روسی به صورت عادی و گروهی، فشرده و فوق فشرده به شکل های زیر برگزار می گردد:
تدریس خصوصی زبان روسی در منزل
تدریس خصوصی زبان روسی در محل کار
تدریس زبان روسی در محل آموزشگاه
کلاس زبان روسی به صورت آنلاین

 

انواع کلاسهای زبان روسی در آکادمی دید

سیستم آموزشی کلاس های زبان روسی در آکادمی دید

دروه های یادگیری زبان روسی آکادمی دید بر اساس سیستم سطح بندی CEFR می باشد و شما را از سطح A1 به C2 برای آزمون پادفک روسیه آماده می کند.
آموزشگاه زبان دید با اعزام اساتید با تجربه و حرفه ای ، متعهد و معتمد (خانم و آقا)، و با پیگیری مرتب کلاس ها، روند پیشرفت و رضایت شما را کنترل کرده و از این طریق برگزاری بهترین کلاس زبان روسی را ضمانت می کند.  تدریس خصوصی زبان روسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کلاسهای زبان روسی با مشاوران ما تماس بگیرید.

در ادامه، به انواع روش های یادگیری زبان روسی نگاهی می اندازیم که به قلم اساتید دید آماده گردیده است.

چگونه زبان روسی را سریع و راحت در 8 گام یاد بگیریم؟

چگونه زبان روسی را سریع و راحت در 8 گام یاد بگیریم

پس شماقصد دارید بدانید که چطور میتوانید زبان روسی هفتمین زبان زنده ی دنیا را یاد بگیرید. با وجود 300 میلیون افرادی که به روسی صحبت می کنند هیچ دشواری ای در یافتن افرادی برای تمرین این زبان نخواهید داشت. تدریس خصوصی زبان روسی
دلایل خوب کافی ای برای یادگیری این زبان وجود دارند. شاید شما به روسی علاقه دارید یا همیشه دلتان میخواسته است که به عنوان توریست به سن پترزبورگ یا موسکو سفر کنید.

انگیزه ی شما هر چه که باشد این را بدانید که روسی زبان آسانی نیست. اما به سختی ای که فکر میکنید هم نیست! این 8 گام را دنبال کرده تا در مسیر یادگیری درست زبان روسی قرار بگیرید. تدریس خصوصی زبان روسی
آموزش 8 گام جهت یادگیری زبان روسی

1. بر الفبای زبان روسی مسلط شوید:

الفبای زبان روسی

اگر هدفتان این است که زبان روسی را یاد بگیرید، الفبای زبان روسی بهترین نقطه برای شروع است. الفبای روسی به علت صدای آن برای یادگیری آسان است. روسی ها از الفبای “سیریلیک” استفاده میکنند. این الفبا به دنبال نام راهب یونانی سیریل نامگذاری شده است. تدریس خصوصی زبان روسی
الفبای روسی شامل 33 حرف است و ممکن است در ابتدا ناآشنا به نظر برسد. اما شباهت های زیادی به الفبای انگلیسی دارد. برخی از حروف از نظر ظاهری و آوا دقیقا مشابه حروف انگلیسی هستند: A,B,D,K,L,M,O,T
از سوی دیگر برخی از حروف سیریلیک تلفظ یکسانی با حروف انگلیسی دارند اما از لحاظ ظاهری متفاوت هستند. برای مثال حرف سیریلیک “г” تلفظ یکسانی با حروف انگلیسی “g” دارد، و همچنین حرف “ф” تلفظ یکسانی با حرف انگلیسی “f” دارد.

در واقع فقط چند حرف جدید برای یادگیری باقی مانده است اما قوانین تلفظ روسی ساده هستند. جدای چند استثنا اکثر کلمات همانطور که نوشته میشوند تلفظ می شوند. تدریس خصوصی زبان روسی
در واقع میتوانید حروف سیریلیک را در یک روز یاد بگیرید. با اینکه ممکن است در ابتدا اشتباه داشته باشید اما پس از مدتی تفاوت انگلیسی و روسی را میتوانید به راحتی تشخیص دهید.

2. ابتدا کلمات رایج روسی را یاد بگیرید:

کلمات رایج روسی

 

هر زبان کلماتی دارد که بیش از بقیه کلمات آن توسط مردم مورد استفاده قرار میگیرند. بنابراین یادگیری این کلمات بخاطر استفاده از آن ها در مکالمات روزانه برایتان مفید خواهد بود. با کلمات موجود در لیست زیر شروع کنید:
• سلام: Здравствуйте تدریس خصوصی زبان روسی
• سلام غیر رسمی: Привет
• صبح بخیر: Доброе утро
• خدانگهدار: До свидания
• حالتون چطوره: ?Как Вы живёте
• از دیدار شما خوشبختم: Было приятно познакомиться с Вами
• بله: Да
• نه: Нет تدریس خصوصی زبان روسی
• خواهش میکنم: Пожалуйста
• ممنون: Спасибо
اگر زبان روسی را برای دلایل مشخصی مانند سفر یا کار یاد میگیرید باید اصطلاحات مشخصی از این زبان را در ابتدا حفظ کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که مدرس شما از هدف یادگیری شما آگاه است و بلافاصله به شما در یاد گرفتن مفیدترین کلمات کمک می کند.

 

 

3. به دنبال کلمات هم ریشه باشید:

کلمات هم ریشه در زبان روسی

 

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، به دنبال کلمات هم ریشه بین انگلیسی و روسی بگردید.
کلمات روسی زیادی وجود دارند که از لحاظ تلفظ شباهت زیادی به کلمات انگلیسی هم ریشه خود دارند. با مثال های زیر شروع کنید:
• تلفن: Телефон
• کامپیوتر: Компьютер
• تاکسی: Такси تدریس خصوصی زبان روسی
• فرودگاه (airport): Аэропорт
• لامپ: Лампа
• تکنولوژی: Технология
• دما (temperature: Температура

4. قوانین گرامری زبان روسی را یاد بگیرید:

روسی زبان بسیار قانون محوری است. برای مثال، مانند زبان فرانسه و اسپانیایی در این زبان نیز هر اسمی جنس خاصی دارد که فقط با حفظ کردن می توانید آن ها را به خاطر بسپارید.

سه جنس در زبان روسی برای کلمات وجود دارد: مونث، مذکر و جنس خنثی. در اینجا قوانینی که جنس کلمات در زبان روسی را مشخص می کند برایتان مطرح کرده ایم. به آخرین حرف کلمه دقت کنید:
• اگر صامت یا حرف  “й” باشد مذکر است. تدریس خصوصی زبان روسی
• اگر “а” یا “я” کلمه مونث است.
• اگر “o” یا “e” باشد کلمه خنثی است.
• اگر حرف بی صدایی چون “ь” باید، کلمه هم میتواند مونث یا مذکر باشد.

چند استثنا در خصوص این قوانین وجود دارد، اما مهم ترین آن ها با توجه به جنس فیزیکی مشخص میشوند. برای مثال، استثناهای زیر زمانی رخ میدهند که فرد مورد اشاره شما مذکر باشد.
• پدر: Папа
• عمو، دایی: Дядя تدریس خصوصی زبان روسی
• پدربزرگ: Дедушка
• مرد: Мужчина
قوانین گرامری بسیاری برای یادگیری مثل تغییر زمان فعل ها، چگونگی جمع بستن کلمات و… وجود دارند. بهتر است این قوانین را از یک مدرس ماهر جهت اطمینان در خصوص یادگیری درست آن ها فرا بگیرید.

5. از فرصت استفاده کرده و از جملات انعطاف پذیر بهره ببرید:

یادگیری زبان روسی

ترتیب کلمات در جملات روسی بسیار آسان و انعطاف پذیر تر نسب به ساختار سخت گیرانه فاعلی- فعلی- مفعولی انگلیسی است. برای مثال، در زبان روسی چند راه برای مطرح کردن جملاتی همچون “من در فلورانس زندگی میکنم” وجود دارد: تدریس خصوصی زبان روسی
• من در فلورانس زندگی میکنم: Я живу в Маями
• در فلورانس من زندگی میکنم: В Маями я живу
• ساکن فلورانس هستم: Живу в Маями
همچنین در اینجا چند روش مطرح کردن جمله ی “درباره ی چه چیزی صحبت کردید؟” را برایتان آورده ایم:
• درباره چه چیزی صحبت کردید؟ تدریس خصوصی زبان روسی
English: What did you talk about?

Russian( روسی): О чём вы говорили?
• صحبتتان در چه مورد بود؟
English: Talked you about what?
Russian (روسی): Говорили вы о чём?
• شما در چه مورد صحبت کردید؟
English: You talked about what? تدریس خصوصی زبان روسی
Russian (روسی): Вы говорили о чём?
• موضوع صحبت چه بود؟
English: About what talked?
Russian (روسی): О чём говорили?
برای استفاده از ساختار انعطاف پذیر جملات روسی ابتدا باید سیستم صرف جملات روسی را متوجه شوید که این موضوع را شامل میشود: که پایان اسم ها، صفات، ضمایر، و اعداد با توجه به جنس، عدد (مفرد یا جمع) و یکی از ۶ موارد گرامری تغییر خواهد یافت. تدریس خصوصی زبان روسی
شما همچنین باید یاد بگیرید که چگونه افعال را به درستی صرف کنید. برای کمک در این موضوع گام بعدی را بخوانید. تدریس خصوصی زبان روسی

6. روسی را از مدرس با تجربه بیاموزید:

مدرسین با تجربه زبان روسی

بهترین راه برای یادگیری زبان روسی ثبت نام در کلاس های تدریس خصوصی زبان روسی است که این می توانید این کار را بصورت آنلاین نیز انجام دهید. همچنین یک زبان اصل روسی با تجربه میتواند به گونه ای این زبان را به شما آموزش دهد که متناسب با اهداف و نیازهای شما در رابطه با یادگیری این زبان باشد.
یک زبان اصل یا مدرس میتواند فوت و فن های قوانین گرامر زبان روسی را به آسانی به شما آموزش دهد و لهجه و تلفظ شما را اصلاح کند.

7. کتاب کودکان بخوانید

کتاب کودکان به زبان روسی

کتاب کودکان عالی ترین راه برای تقویت مهارت های گرامری و درک مطلب شما از سطح پایه است. ممکن است در ابتدا خواندن کتاب کودکان برایتان احمقانه باشد اما این کار را بکنید زیرا که بر پایه گذاری زبان روسی شما تا یافتن مهارت در این زبان به طور صحیح کمکتان می کند. تدریس خصوصی زبان روسی
اگر هنوز کاملا آماده نیستید تا متن روسی را بخوانید سعی کنید به کتاب های صوتی گوش دهید یا کتاب های دو زبانه را بخوانید که همزمان به صورت انگلیسی و روسی ( اگر به انگلیسی مسلط هستید) نوشته شده باشد.
کتاب شازده کوچولو (Маленький Принц) از آنتوان دو سنت اگزوپری کتاب دو زبانه بسیار عالی برای شروع است.
یکی از معروف ترین نویسندگان کتاب کودک روسی Korney chukowsky است. خیلی او را دکتر سوس(Dr.Seuss) روسی می دانند. خیلی ها او را دکتر سوس (Dr. Seuss) روسی میدانند. کتاب های صوتی او را که در زیر آورده ایم میتوانید در یوتیوب پیدا کنید:
• (Doctor Ouch (Доктор Айбоит
• (Telephone (Телефон
• (Moydodyr (Мойдодыр تدریس خصوصی زبان روسی

8. صحبت کردن و نوشتن به زبان روسی را تمرین کنید

مکالمه زبان روسی

بهترین راه برای یادگیری سریع زبان روسی استفاده از هر فرصتی برای صحبت کردن به این زبان است. با حفظ کردن اصطلاحات، صحبت های رایج و مکالمه های کوتاه روزانه روسی اعتماد به نفس بیشتری در صحبت کردن این زبان بدست بیاورید. تدریس خصوصی زبان روسی
زمانی که با زبان اصل های روسی صحبت می کنید شجاع باشید و از آن ها بخواهید تا اشتباهات شما را تصحیح کنند. کسی را می خواهید که با او تمرین کنید؟ شریک مکالمه ای در نزدیکی خود بیابید یا از وب سایت هایی مثل meetup یا my language exchange بطور آنلاین افراد علاقه مند برای مکالمه به این زبان را بیابید.

و در آخر تمرین نوشتن را فراموش نکنید. “نوشتن” در یادگیری زبانی جدید در رده ی دوم قرار دارد اما با این حال ضروری و مهم است.
واژگان جدید را برای خود نوشته و لیست کنید و شخصی را بیابید که بتوانید با او مکاتبه کنید. از قدم گذاشتن به ماورای محدوده ی امن خود نترسید و تمام مهارت هایی که می آموزید را تمرین کنید.
و در پایان: تدریس خصوصی زبان روسی
حالا بهترین راه برای یادگیری روسی را میدانید. هر شخصی قادر به تسلط بر هر زبان خارجی است اما با دانستن این توصیه و فوت و فن ها زبان روسی را سریع تر یاد خواهید گرفت.

دوره های خصوصی زبان روسی

زمانی که بر زبان روسی مسلط شوید قادر خواهید بود که از فرهنگ روسی بیشتر قدردانی کنید که شامل رمان های معروف تولستوی، موسیقی دان هایی چون چایکوفسکی که یادآور شکوه باله ی روسی است.
اگر توریست هستید می توانید از جنگل های تایگا، سواحل، حیات وحش و شهر های مختلف روسیه مانند یک زبان اصل به راحتی دیدن کنید.
کارهای زیادی برای انجام دادن در روسیه هست و چیزهای زیادی برای دیدن. صحبت کردن همچون یک زبان اصل روسی باعث میشود تمام این ها را با لذت تجربه کنید و با مردم خارق العاده بسیاری ملاقات کنید.
از همین امروز شروع کنید!

 


با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد