کلاس ها و دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس | آموزش و تقویت مهارت رایتینگ

بسیاری از داوطلبان آزمون آیلتس، پس از انجام مهارت های Reading، Speaking و Listening  نمره 7 را بدست آورده اما در بخش Writing نمره 5.5 را بدست آورده اند! دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس

حتی یک فرد Native که انگلیسی، زبان مادری اوست، در بهترین حالت میتواند نمره 6.5 تا 7 را در این مهارت در آزمون بدست آورد.

علت چیست؟! دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس 

شاید بتوان بدون استفاده از تکنیک و با تکیه بر دانش زبان عمومی (General) و بهره گیری از سطح بالای لغت و گرامر (Advanced ) تا حدی از پس 3 مهارت Speaking ، Reading و Listening در زبان انگلیسی بر آمد، اما در خصوص مهارت Writing قضیه کاملا متفاوت است! تسلط بر این مهارت نیازمند تکنینک، قواعد و فرمت های بخصوص است.

دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس

معیار های سنجش یک متن در آزمون رایتینگ آیلتس

  1. دایره واژگان
  2. گرامر
  3. پاسخگویی “کامل” و “صحیح” به سوال و عدم ارائه پاسخ ناقص و غیرمرتبط، همچنین ارائه ایده، راهکار و مثال برای هر پاسخ در مقابل سوال (task achievement)
  4. چیدمان صحیح و مرتب پاراگراف ها، اتصال درست جملات به یکدیگر و انسجام متنِ نامه (cohesion and coherence)

دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس در آکادمی دید

برنامه دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس در آموزشگاه زبان دید

به طور کلی هر یک از این 4 معیار مهم  (دایره واژگان، گرامر، Task Achievement و Cohesion and Coherence) توسط اساتید آکادمی دید تدریس و در زبان آموز تقویت میشوند.

  • در خصوص cohesion and coherence، استاد مربوطه پاراگراف بندی صحیح متن و استفاده جملات درست را در جهت ارائه یک نوشته منسجم با زبان آموز تمرین میکند.
  •  اما در خصوص Task achievement از آنجا که جهت تکمیل این معیار می بایست برای هر سوال، پاسخی حاوی ایده، راهکار و مثال ارائه نمود (که اغلب زبان آموزان در نحوه ایده پردازی با مشکل مواجه اند) در دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس درآموزشگاه دید، زبان آموز صورت استفاده از تمامی آنها را آموخته و نحوه ایده پردازی سریع در زمان محدود آزمون را فرا خواهد گرفت که این معیار به تنهایی 50 درصد از یک پاسخ صحیح و مطلوب را در بر می گیرد. وجه تمایز آکادمی “دید” با سایر آموزشگاه های زبان نیز در تفاوت نحوه ی تدریس و آموزش شیوه ایده پردازی به زبان آموز می باشد.

با شرکت در دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس “دید” به راحتی میتوانید نمره این مهارت را حداقل تا 1 الی 1.5 نمره افزایش دهید.

طول دوره های خصوصی رایتینگ در آکادمی زبان دید

طول دوره های خصوصی رایتینگ  و تعداد جلسات بستگی به سطح زبان آموز و همچنین نمره مورد نظر او دارد. به عنوان مثال زبان آموزی که از سطح Intermediate یا Upper-intermediate برخوردار است و نمره 6.5 یا 7 را نیاز دارد میتواند با 10 الی 15 جلسه خصوصی به نمره مورد نظر خود برسد.

در ادامه به معرفی دو بخش رایتینگ تسک 1 و تسک 2 میپردازیم

رایتینگ تسک 1

رایتینگ تسک 1 بر اساس داده هایی عموماً در قالب نمودار، جدول، چارت و … است. سپس از متقاضی درخواست میشود تا خلاصه نمودار ها، جدول ها و چارت ها و… را ارائه دهند.

پاراگراف بندی، استفاده از مترادف ها، استفاده صحیح، مناسب، دقیق و بجا از لغات برای هر نمونه سوال در پاسخگویی بسیار حائز اهمیت است اما مهمترین معیار در این بخش توصیف ترند های نمودار یا چارت و دسته بندی مرتب اطلاعات است. بعنوان مثال یک بارچارت (bar chart) در سوال مطرح میگردد که در آن میزان استفاده از برق 10 کشور مشخص شده است.  از آنجا که نمیتوان تک تک این کشور ها را از لحاظ مصرف برق دسته بندی کرد پس شایسته است تا آنها را بر اساس بیشترین ، کمترین و متوسط میزان مصرف دسته بندی و در یک پاراگراف قرار داد. این دسته بندی اغلب برای زبان آموزان دشوار است که اساتید مجرب آکادمی دید در دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس شیوه صحیح انجام  اینکار و نحوه توصیف ترند های هر نمودار یا چارت را تدریس و در فرد تقویت می نمایند.

دوره های خصوصی رایتینگ آیلتس

رایتینگ تسک 2

در این بخش از آزمون، داوطلب میبایست در مدت زمان 40 دقیقه متنی به طول 250 کلمه بنویسد. اگرچه در آزمون Writing نمیتوان از تاثیر دایره واژگان و گرامر بر متن چشم پوشی کرد اما گزینه  Task Achievement و cohesion and coherence  از اهمیت بسیار بالایی از نظر ممتحن برخوردار است و این دو معیار چیزی نیست که بتوان تنها با یادگیری زبان عمومی بر آن مسلط شد بلکه نیازمند یادگیری تکنیک ها و ساختار های بخصوص می باشد که عدم رعایت و توجه به آن میتواند نمره کامل رایتینگ را به زیر 6 کاهش دهد.

دوره های خصوصی رایتینگ در آکادمی زبان دید

آکادمی زبان دید با استفاده از جدیدترین و کامل ترین منابع آیلتس، اولین موسسه برتر در تهران و ایران است که منجسم ترین برنامه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. اساتید حرفه ای ما که از بهترین دانشگاه های کشور فارغ‌التحصیل شده اند به شما کمک خواهند کرد که نمره لازم در آزمون IELTS را در کمترین زمان ممکن کسب کنید.


با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد