کلاسهای مکالمه زبان از طریق فیلم 

کلاسهای مکالمه زبان از طریق فیلم مناسب زبان آموزانی که در سطح Basic یا مبتدی قرار دارند نمی باشد. کسانی که متقاضی شرکت در این کلاس ها هستند می بایست حداقل در سطح Pre Intermediate یا Intermediate (پیش متوسط یا متوسط) قرار داشته باشند، یعنی با زمان های مختلف (گذشته، حال، ماضی نقلی، جملات شرطی و…) و گرامر زبان انگلیسی در حد متوسط آشنایی داشته و خواهان یادگیری تکمیلی و تسلط بر مهارت مکالمه زبان و دیگر مهارت ها باشند. زیرا در زمان تماشای هر فیلم با انواع زمان و دستورات زبان مواجه خواهیم شد به همین سبب مناسب افرادی که هیچ آشنایی اولیه ای با گرامر ندارند نخواهد بود.

مزیت کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم

از مزایای این کلاس ها مکالمه محور بودن آن است، بطوری که بیشترین زمان آن صرف مکالمه زنده بین استاد و زبان آموز در رابطه با فیلم می شود. اما این تنها مزیت این کلاس ها نیست! در این کلاس Vocabulary یا همان دایره واژگان زبان آموز بدلیل برخورداری هر فیلم از کلمات و عبارات پر کاربرد تقویت خواهد شد. گرامر نیز به صورت چشمگیری پیشرفت خواهد کرد اما نه با تکیه بر حفظ فرمول دستورات زبان یا انجام تمرینات کتاب!

نحوه تاثیر گذاری فیلم بر پیشرفت گرامر و یا دایره واژگان

تاثیر گزاری چشم گیر فیلم بر پیشرفت گرامر و دایره واژگان به آن خاطر است که وجود پراکنده و در عین حال پر تکرار همه نوع دستور زبان، عبارت، لغت و استفاده از زمان های مختلف سبب ایجاد تکرار و تمرین ناخودآگاه در ذهن زبان آموز شده و همچنین تدریس گرامر توسط استاد با استفاده از موقعیت های مخلف زمانی و مکانی وقایع فیلم باعث میشود تا تمامی نکات و عبارات کاربردی زبان انگلیسی به مرور وارد حافظه بلند مدت فرد گردیده و با بکارگیری تمامی این موارد بتواند همانند یک فرد Native یا بومی به مهارت های مختلف و لهجه این زبان ( American  یا  British) مسلط گردد و از عبارات، دستورات و لغات در موقعیت به درست بهره گیرد.

تماشای فیلم بدلیل جذابیت و وجود خط داستانی ناخودآگاه باعث ایجاد علاقه ی فرد به ادامه یادگیری شده و میتوان استفاده از کتب نه چندان شیرین و خوشایند زبان انگیسی را به حداقل رساند!

مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم

انواع فیلم های مورد استفاده در کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم

ژانر فیلم های مورد استفاده در کلاس های آموزش مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم، از پیش بررسی، تعیین و بخش بندی گردیده است که متناسب با مباحث مختلف زبان بوده تا فرد به بهترین نحو مهارت ها و تکنیک های مورد نیاز را آموزش ببیند. بعنوان مثال پس از آموزش گرامرِ جملات شرطی (که اغلب زبان آموزان در بکارگیری آن با مشکل مواجه هستند) فیلم هایی انتخاب گردیده است که میزان استفاده از جملات شرطی در مکالمات آن بیشتر می باشد. از همین رو در کلاس های آموزش مکالمه انگلیسی، فیلم های Selective یا منتخب بر حسب میزان دستورات زبان، لغات، عبارات و… از سطح متوسط تا Advanced (پیشرفته) طبقه بندی گردیده و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اساتید متخصص و مجرب آکادمی دید

اساتید این مجموعه همگی فارق التحصیلان رشته زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تهران و سایر دانشگاه های برتر کشور بوده که نه تنها بطور کلی در زمینه آموزش و تدریس زبان انگلیسی بسیار مجرب و دارای سوابق درخشان اند بلکه آکادمی دید بر اساس تخصص هر یک از آنان، دوره های Reading, Speaking, Writing,  Listening آیلتس، آموزش مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم و… را بصورت تخصصی برگزار می نماید.به همین سبب درصد بازدهی و نتیجه گیری از دوره های آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه دید بسیار بالا می باشد.

آکادمی زبان دید جهت برگزاری کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم نیز از اساتیدی بهره برده است که هر یک از آنان زبان انگلیسی را بصورت تخصصی و از طریق تماشای فیلم فراگرفته و مناسب تدریس آن هستند و همچنین بر آن اند تا با استفاده از تجربه و سابقه آموزش مکالمه به زبان انگلیسی از طریق فیلم، در خدمت زبان آموزان مستعد و علاقه مند باشند.

برنامه کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم

روند کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم بسیار برنامه ریزی شده و هدفمند در جهت یادگیری هرچه بهتر  زبان آموز طراحی گردیده که  در دو بخش برگزار میگردد.

بخش اول، تماشای بخشی از فیلم در منزل و ارائه خلاصه

حالت اول به این صورت است که زبان آموز می بایست قبل از شروع هر جلسه یک بخش از فیلمی که استاد ارائه نموده است تماشا کرده (با زیرنویس انگلیسی) و هر یک از کلمات و جملاتی که معنی آن را نمیداند را بصورت لیست تهیه و آن را به استاد ارسال نمایند. پس از یادگیری تمامی معانی و برطرف گردیدن کلیه ابهامات، می بایست خلاصه آن بخش از فیلم را با استفاده از جملات، کلمات و عبارات همان لیست که در ابتدا برای زبان آموز ناشناخته می بود، در جلسه به استاد ارائه دهد که در همین پروسه نه تنها فرد بصورت مداوم در حال مکالمه به زبان انگلیسی است، بلکه همانند یک فرد Native از جملات و عبارات انگلیسی در جایگاه درست استفاده می نماید.

همچنین در روان سازی مکالمه و کاهش اشتباهات گرامری و تلفضی فرد بسیار موثر بوده و سبب تسلط بیشتر فرد بر مهارت های زبان انگلیسی بخصوص مهارت گفتاری و شنیداری (Speaking و Listening) میشود.

بخش دوم، تحلیل و بررسی فیلم به زبان انگلیسی

نوع دوم  speaking بصورتی است که علاوه بر ارائه خلاصه فیلم، زبان آموز می بایست با استاد در مورد شخصیت ها و وقایع فیلم گفتگو کرده و به تحلیل و بررسی آن از طریق مکالمه زبان انگلیسی بپردازند. این امر سبب می گردد تا 90 درصد از زمان این کلاس به مکالمه در میان زبان آموزان و استاد سپری شود.

در خلال ارائه خلاصه فیلم توسط زبان آموز و بحث و گفتگو در جهت تحلیل فیلم، استاد مربوطه کلیه ایرادات (گرامری، تلفظی و…) مکالمه زبان آموز را تصحیح کرده و آموزش می دهد.

بی شک این متد در تقویت مکالمه و کاهش اشتباهات گرامری فرد به طرز چشم گیری موثر خواهد بود.

حد نساب تعداد نفرات شرکت کننده در هر یک از  کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم

بهترین حالت برای این کلاس ها در جهت نتیجه گیری مطلوب، برگزاری آن برای 1 الی 2 زبان آموز می باشند تا با در اختیار داشتن زمان کافی به تمرین و مکالمات بیشتر بپردازند اما میتوان این دوره را برای 3 الی 4 نفر نیز برگزار کرد.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی با فیلم


با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد