مقالات آموزش زبان انگلیسی

جالب ترین پادکست های یادگیری زبان انگلیسی

در ابتدا نگاهی بر تعدادی از پادکست های یادگیری زبان انگلیسی بیندازیم. این نوع پادکست ها مخصوص زبان آموزان طراحی شده اند. به همین دلیل است که مشابه درس های آموزشی زبان انگلیسی هستند که از پایه بر گرامر، واژگان و تلفظ ها تمرکز دارند. هدف از این پادکست ها کمک به افراد در یادگیری ‌روزانه ی موارد جدید زبانی است.

ادامه مطلب

زمان گذشته ساده در زبان انگلیسی

ساختن گذشته تو زبان انگلیسی کار نسبتاً خیلی آسونیه. تو خیلی از زبان‌های دیگه مثل ایتالیایی، فرانسوی، ژاپنی، یونانی و روسی آخر فعل‌ها بسته به اینکه داریم درباره کی (I, you, he, they و غیره ) صحبت می‌کنیم متفاوته. افعال انگلیسی صرف کردن آنچنانی ندارن، یعنی اینکه پایان‌ افعال تو این زبان کلا چند مدل محدود هستن.

ادامه مطلب

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی

اگر واقعا قصد تقویت دقیق گرامر انگلیسی خود را دارید، اپلیکیشن LearnEnglish Grammar دوازده موضوع گرامری را همراه با 20 فعالیت مخصوص هر موضوع برای تمامی سطوح زبان‌ انگلیسی پوشش می دهد.اپلکیشن Qlango مخصوص یادگیری زبان از پایه با فعالیت های بیشمار است. این اپلیکیشن زبان‌ های متنوع اروپایی را بطور چشم گیری ترکیب کرده است!

ادامه مطلب

انگلیسی را با موسیقی یاد بگیرید

شواهد علمی مهمی وجود دارند که نشان میدهند موسیقی به زبان آموزان برای یادگیری گرامر و واژگان و تقویت تلفظ آن ها بسیار مفید است. همچنین چیزی به عنوان “Mozart Effect” وجود دارد که به معنای این است که گوش دادن به موسیقی کلاسیک قدرت عملکرد ذهنی همچون یادگیری را افزایش میدهد. آهنگ های انگلیسی همیشه دارای واژگان، عبارات و اصطلاحات بسیار مفید و کاربردی هستند.

ادامه مطلب

چند پادکست عالی برای کمک به یادگیری زبان انگلیسی

بهترین پادکست های یادگیری زبان انگلیسی کدام اند؟ آیا فهم زبان اصل ها برایتان غیر ممکن بنظر میرسد؟ آیا قصد تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود را دارید اما از کتاب های درسی حوصله سر بر خسته شده اید؟ اگر اینطور است برایتان راهکاری وجود دارد و آن هم پادکست های مخصوص زبان آموزان است.

ادامه مطلب

زمان حال ساده در زبان انگلیسی

یکی از مباحث پایه ای که باید دربارۀ زبان انگلیسی بدونید همین زمان جمله هستش. ساخت زمان جمله نسبتاً کار ساده ایه. بریم که با هم زمان حال ساده در زبان انگلیسی رو یاد بگیریم. پس با این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب

جک‌گفتن و داستان تعریف‌کردن در زبان انگلیسی

تعریف جک یا داستان تو موقعیت‌های اجتماعی خیلی محبوبه، و این امر خیلی نرماله که تو یه جمعی نوبت یک نفر بشه و اون یک نفر شروع کنه به تعریف یک داستان و یا حتی یکی از اتفاقات زندگیش. خیلی خوبه که وقتی دارید به این شخص گوش می‌دید از خودتون علاقه نشون بدید و توجه کنید به صحبتاش. یه جوک باید یه مقدمه‌ای داشته باشه تا توجه بقیه رو جلب کنه. بعد از مقدمه تو جک می‌رسیم به اصل مطلب، همون قسمت خنده‌دار ماجرا.

ادامه مطلب

کالوکیشن (collocation) در زبان انگلیسی

کالوکیشن (collocation) دو یا چند کلمه هستند که ترکیب آنها در بردارنده یک مفهوم است. افراد از طریق تبادل مفاهیم با همدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. لذا اگر می‌خواهید خروجی انگلیسی قابل فهم داشته باشید باید از کالوکیشن (collocation) استفاده کنید. یادگیری کلمات به تنهایی تاثیر چندانی روی مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ شما نخواهد داشت.

ادامه مطلب

رفتن به خرید در کشورهای انگلیسی‌زبان - آغاز به کار مغازه ها

مغازه‌های خیابان اصلی در بریتانیا معمولاً از دوشنبه تا شنبه، ساعت 9 یا 10 صبح الی 5 یا 6 بعد از ظهر باز می‌شوند. تو سال‌های اخیر خریدکردن در کشورهای انگلیسی‌زبان در روز یکشنبه خیلی رایج شده، و خیلی از مراکز خرید بزرگ تو شهرها و شهرستان‌های بزرگتر از روز شنبه کارشونو شروع می‌کنن. دراین مقاله با عبارات و اصطلاحات مربوط به خرید کردن در کشورهای انگلیسی‌زبان آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب

تکمیل تلفظ و استرس کلمات در زبان انگلیسی

به طور کلی تلفظ اشاره داره به نحوه ادای یک واژه، و استرس اشاره داره به تاکید شما روی بخش های خاصی از کلمه یا جمله. اگه بخوام یجور دیگه بگم تلفظ به صداها ربط داره، و استرس به لهجه شما موقع صحبت کردن. تو این بخش بهتون صداهای زبان انگلیسی بریتانیا رو نشون میدیم.

ادامه مطلب

رستوران های بریتانیا

بریتانیا دامنه گسترده‌ای از بهترین غذاهای بین المللی رو داره، و شما می‌تونید بهترین هارو تو رستوران‌های بریتانیا پیدا کنید. ایتالیایی، هندی، اندونزیایی، ترکی، تایلندی، غذاهای تونس و مالزی، مکزیکی، مراکشی... تو شهرهای بزرگ و پایتخت بریتانیا اکثر این غذاهارو می‌تونید پیدا کنید. مخصوصاً رستوران‌های ایتالیایی و هندی که خیلی محبوبن.

ادامه مطلب

سوالات غیرمستقیم در زبان انگلیسی

وقتایی که می خواهید راجب یه سری اطلاعات مودبانه سوالتونو بپرسید، می تونید از سوال غیرمستقیم در زبان انگلیسی استفاده کنید. می تونید سوال غیرمستقیمتونو با اصطلاحاتی مثل ‘Could you tell me . . .?’ یا ‘Would you mind telling me . . . ?’ یا ‘Do you have any idea . . . ?’ یا ‘I was wondering whether you know . . . ?’ شروع کنید.

ادامه مطلب

5 تکنیک مهم برای تقویت لهجه آمریکایی

با وجود اینترنت و پیشرفت سریع تکنولوژی دنیا به یک دهکده ی جهانی تبدیل گشته است که این مسئله تاثیر چشم‌ گیری بر تجارت و روابط تجاری در سراسر دنیا داشته است. مراکز تماس و دستیاران مجازی بسیاری برای برقراری ارتباط تاجران با یکدیگر در سراسر دنیا تاسیس شده اند تا آن ها بتوانند روزانه باهم تعامل داشته باشند. مهم ترین مانع توانایی برقراری ارتباط است.

ادامه مطلب

جایگزین‌های will و be going to برای افعال زمان آینده

از Present continuous / progressive برای صحبت‌کردن دربارۀ چیزی استفاده می‌کنیم که قراره تو آینده خیلی نزدیک اتفاق بیفته و present simple معمولاً به زمان حال اشاره داره، ولی خب بعضی وقتا که دارید دربارۀ برنامه‌های آیندتون یا جدول زمانیتون صحبت می‌کنید، می‌تونید برای آینده هم ازش استفاده کنید.

ادامه مطلب

رستوران رفتن در بریتانیا

یکی از جذابترین بخش‌های سفر به یه کشور خارجی امتحان‌کردن غذاهای اون کشوره، بریتانیا هم از این قاعده مستثنی نیست! از بشقاب‌های سنتی بریتانیایی گرفته با اسم‌های عجیب غریبی مثل Welsh rarebit  یا  haggis تا غذاهای معروف بین‌المللی مثل پیتزا و کاری، همشونو می‌تونید تو بریتانیا پیدا کنید. در این مقاله به آداب غذاخوردن در رستوران در بریتانیا می‌پردازیم.

ادامه مطلب

Present perfect‌ - زمان ماضی نقلی در انگلیسی

از این مورد وقتی استفاده می کنیم که یه اتفاقی تو گذشته افتاده ولی به حال مربوط می‌شه. ساختار این جمله ها شبیه گذشته هستش ولی بهش می‌گن Present perfect . استفاده از این مورد ممکنه یکم سخت باشه و دنبال کردن قوانینش ممکنه یکم گیجتون کنه. تازه یه سری تفاوت بین انگلیسی و آمریکایی این زمان هم وجود داره.

ادامه مطلب

چیدن قرار ملاقات

فرقی نمیکنه با کی دارید یه قرار ملاقات تنظیم می کنید، می خواد مرد یا زن رویاهاتون باشه، یا فقط یه دوست، یا شایدم همکار، شما باید این کار رو به درستی انجام بدید. بریم سراغ یه سری عبارت اساسی که بهتون تو تنظیم قرار و زمان کمک میکنه.

ادامه مطلب

گفتگو در مورد آب و هوا در زبان انگلیسی 

موضوع محبوب تو خیلی از کشورهای انگلیسی‌زبان همین آب و هوای خودمونه. مخصوصاً تو بریتانیا که مردم دیگه خیلی علاقه نشون می‌دن به صحبت در مورد آب و هوا به زبان انگلیسی. حتی اگه هوا بد هم باشه با نگاهی خوش‌بینانه تلاش می‌کن درموردش خوب صحبت کنن. در این مقاله چندتا عبارت مرتبط با آب و هوا براتون اوردیم.

ادامه مطلب

روشهای کاربردی جهت تقویت دایره واژگان زبان انگلیسی

همانطور که می‌دانید تقویت دایره واژگان زبان انگلیسی امری حیاتی در یادگیری زبان انگلیسی است. یک فرد جوان بالغ تحصیل کرده یا حتی یک فرد هشتاد ساله هم می تواند زبان جدید یاد بگیرد و پیشرفت کند و این کار با ایجاد دایره واژگان قوی میسر می‌شود. خلق روش های مفید برای یادگیری واژگان و استفاده از آن ها به صورت صحیح، مکالمه و فکر کردن به زبان مقصد را برای شما ساده‌تر می‌کند. نکات زیر به غنی تر شدن دایره واژگان شما کمک می‌کنند.

ادامه مطلب

غذا خوردن در بریتانیا

برای خوب غذاخوردن در بریتانیا بخورید لزومی نداره که حتماً برید یه رستوران گرون‌قیمت. معمولاً مردم ترجیح میدن تو خونشون غذا بخورن. اگه نمی‌خواید خودتون تو خونه آشپزی کنید می‌تونید وعده‌های غذاییتون رو از غذای بیرون‌بر سفارش بدید، هم خیلی گرون نیست هم خوشمزس.

ادامه مطلب

زمان آینده در زبان انگلیسی

تو مکالمه زبان انگلیسی می‌تونید به روش‌های مختلفی درباره زبان آینده صحبت کنید. می‌تونید از فعل کیفیتی will استفاده کنید، همچنین می‌تونید از going to استفاده کنید، یا حتی حال ساده و حال استمراری. اینجا قراره درباره همین چندتا مورد یکم صحبت کنیم و اینکه چطور اینا به آینده مربوط می‌شن.

ادامه مطلب

وعده‌های غذایی در بریتانیا

وقتی به وعده‌های غذایی در بریتانیا فکر می‌کنید، تا حالا شده فکرتون بره سمت غذاهای بی‌رنگ و بی‌مزه و غیرقابل تصور؟ هیچی نمی‌تونه از حقیقت پیشی بگیره. امروزه بریتانیا یه جامعه چند فرهنگیه با یه پیشینه مهاجرتی قدیمی از گوشه گوشۀ جهان.

ادامه مطلب

معرفی خانواده در زبان انگلیسی

میزان اهمیت خانواده تو فرهنگ‌های مختلف متفاوته. تو کشورهای انگلیسی‌زبان وقتی اولین بار یک نفر رو ملاقات می‌کنید طبیعیه که یک یا دوتا سوال درمورد خانوادش ازش بپرسید، ولی قبل از اینکه بیشتر پیش برید اجازه بدید که طرف مقابلتون خودش یه سری اطلاعات رو بهتون بده تا تمایلشو نشون بده.

ادامه مطلب

خریدکردن در کشورهای انگلیسی‌زبان

چندبار اولی که تو یه کشور جدید می‌رید خرید، احتمالاً یه حس عجیبی خواهید داشت. لازمه بدونید که چطوری یه چیزیو درخواست کنید، چه ساعتی مغازه‌ها باز می‌شن و حتی اینکه برای رفع نیازهاتون باید به کدوم مغازه‌ها برید؟ مثلاً تو بعضی از کشورها شما می‌تونید استامپ، اسباب‌بازی و یا حتی لباس زیر رو از مغازه تنباکو فروشی تهیه کنید. با مطالعه این مقاله می‌تونید کلماتی که برای خریدکردن لازمه رو یاد بگیرید.

ادامه مطلب

رزرو میز در رستوران‌های بریتانیا

اگه می‌خواید به یه رستوران محبوب در بریتانیا برید، سعیتونو بکنید که از یک یا دو روز قبلش میز رزرو کنید. رزورو میز در رستوران‌های بریتانیا آنلاین هم هست ولی خب هنوزم که هنوزه تو اکثر رستوران های بریتانیا باید برای رزرو میز تماس بگیرید.

ادامه مطلب

اندازه‌گیری: وزن و اندازه در کشورهای انگلیسی‌زبان

کشور بریتانیا هم مثل بقیه کشورهای اتحادیه اروپا از واحدهای کیلو و گرم برای اندازه‌گیری استفاده می‌کنه، ولی خب خیلی جاها هم می‌بینید که برای اندازه‌گیری در کشورهای انگلیسی‌زبان از سیستم وزنی امپراطوری استفاده می‌شه مثل علامت‌های پوند و اونس، قطعاً می‌شنوید که خیلی از مردم از این مقیاس‌ها برای اندازه‌گیری در زبان انگلیسی استفاده می‌کنن. حتی اگه روی علامتی که روی یک جعبه پرتقال گذاشته شده نوشته "هر کیلو 1.50 دلار" بازم ممکنه بشنوید که یه خریدار از مغازه‌دار دو پوند پرتقال بخواد. (هر یک کیلو حدوداً میشه دو پوند). وقتی پول رایج پوند باشه ممکنه این قضیه یکم باعث سردرگمی شما بشه.

ادامه مطلب

رفتن به سوپرمارکت در کشور انگلیسی‌زبان

وقتی از یه کشور غریبه و انگلیسی‌زبان دیدن می‌کنید معمولاً رفتن به سوپرمارکت در کشور انگلیسی‌زبان برای تهیه مواد غذاییتون بسیار وسوسه کنندست. تو سوپرمارکت دیگه نیاز نیست با کسی صحبت کنید، می‌تونید محصولی که می‌خواید رو از قفسه بردارید بدون اینکه از کسی کمکی بخواید یا نگران این باشید که باید درخواست سایز دیگه اون محصول رو بکنید.

ادامه مطلب

سفارش غذا و نوشیدنی دربریتانیا

وقتی می‌رید به یه رستوران در بریتانیا یا بار و می‌خواید غذا سفارش بدید، حالت عادیش اینه که یه بشقاب سفارش بدید غذای اصلی. تو رستوران‌های گرون قیمت بریتانیا می‌تونید پیش غذا سفارش بدید و بعد غذای اصلی. اگه از چیزای شیرین خوشتون میاد می‌تونید دسر سفارش بدید. ولی معمولاً دسر رو بعد از غذای اصلی سفارش می‌دن.

ادامه مطلب

معرفی بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی : Babbel، Rosetta Stone و Busuu

امروزه منابع الکترونیکی و غیرالکترونیکی بسیار زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که انتخاب صحیح از بین این همه گزینه موجود در بازار را برای ما بسیار دشوار کرده است. در این مطلب، ما برای شما 3 تا از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی را برای شما فراهم کرده ایم.

ادامه مطلب

شکایت از غذا در رستوران‌های بریتانیا

اگه بدشانسی آوردید و غذای بد یا فاسدی نصیبتون شد، می‌تونید به پیشخدمت یا مدیریت رستوران شکایت کنید. به‌طور کلی مردم بریتانیا ترجیح می‌دن شکایت نکنن، ولی خب اگه شما دلیل قانع‌کننده‌ای برای شکایت از غذا در رستوران‌های بریتانیا دارید می‌تونید این کار رو بکنید.

ادامه مطلب

یادگیری زمان حال استمراری (Present Continuous Tense)

یکی از حالت های زمان حال در زبان انگلیسی زمان حال استمراری (Present Continuous Tense) است. در آموزش گرامر یادگیری حالت های زمانی مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای ساخت این زمان از فعل to be به اضافه gerund استفاده می‌شود. یعنی با توجه به فاعل am, is, are را انتخاب میکنیم و به آخر فعل اصلی ing اضافه می‌کنیم. برای اول شخص مفرد از am, برای سوم شخص مفرد از is، و برای اسامی و ضمایر جمع از are استفاده می‌کنیم.

ادامه مطلب

درخواست صورتحساب در زبان انگلیسی

بعضی از رستوران ها صورتحساب رو وقتی دارید قهوه تونو میل می کنید براتون میارن، ولی تو بعضی دیگه از رستوران ها باید خودتون درخواست صورتحساب کنید. در این مطلب درخواست صورتحساب کردن در زبان انگلیسی را مورد بحث قرار می دهیم.

ادامه مطلب

تعین قیمت در کشورهای انگلیسی‌زبان

قرار نیست بهتون شمردن به زبان انگلیسی رو یاد بدیم، چون احتمالاً خودتون بلدید. بجاش قراره به شما کارکردن روی اعداد در زبان انگلیسی رو یاد بدیم. با هم روی این بخش تمرکز کنیم که شما وقتی دارید راجب یه موضوع خاص مثل بیان قیمت در زبان انگلیسی یا شماره تلفن صحبت می‌کنید چطور از اعداد استفاده می‌کنید.

ادامه مطلب

تاریخ در زبان انگلیسی

برای گفتن تاریخ در زبان انگلیسی همیشه از اعداد ترتیبی استفاده می‌شه. پس شما هم می‌تونی بگی 28 دسامبر، هم می‌تونی بگی 28th دسامبر. یادتون باشه که همیشه یا بگید ‘the twenty-eighth’ of December’ ، یا ‘December (the) twenty-eighth’.

ادامه مطلب

تفاوت انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی

خیلی از کلمه ها هستن که تو زبان بریتانیایی و آمریکایی با هم فرق دارن. جورج برنارد شاو گفته که: (انگلستان و آمریکا دو تا کشورن که به واسطه زبان نسبتا یکسانی از هم جدا شدن.) میشه گفت نسبتا درست گفته، مخصوصا یه سری از لغات و بعضی زمانها که با هم فرق دارن.

ادامه مطلب

پرسش تاییدی در زبان انگلیسی

اگه تا حالا زبان انگلیسیو حتی شده یکم مطالعه کرده باشید یا یه کتاب گرامر خریده باشید و خونده باشید قطعا به این تیتر برخوردید. خیلی از زبان آموزا از Question tags متنفرن. این سرفصل یه گرامر کاملاً علمیو دنبال می‌کنه ولی پیروی صحیح از این گرامر کار هرکسی نیست.

ادامه مطلب

آشنایی – آموزش مکالمه مبتدی در زبان انگلیسی

ملاقات با افراد جدید، تو یه کشور جدید می‌تونه خیلی سخت و استرس‌زا باشه. تو یه همچین موقعیت‌هایی مکالمه مبتدی زبان انگلیسی به‌کارتون میاد و صحبت‌های کوتاه غیررسمی می‌تونه بهتون کمک کنه که ارتباط برقرار کنید. یا حتی می‌تونید علایق مشترکتونو بین صحبت با دوست و همکارتون پیدا کنید.

ادامه مطلب

دیدن‌کردن از بازار در کشورهای انگلیسی‌زبان

بازارها در کشورهای انگلیسی‌زبان جذاب‌تر از سوپرمارکتا در کشورهای انگلیسی‌زیان هستن، حالا می‌خواد بازار سرپوشیده باشه یا نه. بعضی از بازارها هستن که همه‌روزه بازن و مشغول به کار، بعضیاشون فقط تو تاریخای خاصی فعالیت می‌کنن و بعضی دیگه فقط آخر هفته‌ها. تقریباً میشه گفت که شما می‌تونید هر چیزیو از بازار تهیه کنید، از غذا گرفته تا لوازم منزل، از چیپس گرفته تا ظروف چینی.

ادامه مطلب

با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد