مقالات آموزش زبان آلمانی

عبارات و حروف ترکیب در زبان آلمانی

اگه تو جملتون بیشتر از یدونه عبارت داشته باشید، عبارت هاتون معمولا به کمک یه سری کلمات ربط به هم وصل میشن. به این کلمات ربط میگن "حروف ترکیب". کلماتی مثل ‘and’, ‘or’, ‘but’, ‘because’ .

ادامه مطلب

گرامر زبان آلمانی | مفعول غیرمستقیم در زبان آلمانی

مفعول غیرمستقیم در زبان آلمانی چیه؟ حالت مفعولی غیرمستقیم برای مفعول غیرمستقیم استفاده میشه، همونی که اتفاقی براش افتاده. تو حالت مفعولی غیرمستقیم تغییردهندس که تغییر می کنه (مثلا حرف تعریف معرفه der، یا حرف تعریف نکره ein). این قضیه برای همه جنسیت ها صدق می کنه: مذکر، مونث، خنثی ...

ادامه مطلب

گرامر زبان آلمانی | اسم ها در زبان آلمانی و جنسیت آنها

اسم چیست؟ اسم واژه ایست که برای خطاب کردن یه نفر یا یه شیء ازش استفاده می کنیم، برای بیان یه خصوصیت انتزاعی یا یه مفهوم: یک زن، یک قایق، دوستی، دموکراسی. تو خیلی از زبان ها اسامی جنسیت های مختلفی دارن_ می تونن مذکر باشن یا مونث یا خنثی.

ادامه مطلب

صفات و قیود پرکاربرد در زبان آلمانی

گاهی شرایطی پیش می آید که بخواهیم میزان مهارتمان را شرح دهیم و یا احساساتمان را درباره ی یک سرگرمی که مورد علاقه ی ما نیست، بگوییم. در این مطلب درباره صفات و قیود پرکاربرد در زبان آلمانی صحبت می کنیم.

ادامه مطلب

حالت فاعلی ، حالت مفعولی و حالت ملکی یا اضافی در زبان آلمانی

تو زبان آلمانی چهار نوع مختلف از حروف تعریف ، اسم ها ،ضمایر و صفات رو داریم . که این چهار نوع هستن : حالت فاعلی ، حالت مفعولی ، ملکی یا اضافی ( مضاف و مضاف الیه ) و مفعول غیر مستقیم

ادامه مطلب

حروف تعریف در زبان آلمانی

در این مقاله حروف تعریف در زبان آلمانی و تاثیرات و تغییراتش بر کلمات را مورد بررسی قرار می دهیم. حروف تعریف با توجه به مورد استفاده شان تغییر میکنند. در این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب

گرامر زبان آلمانی | ضمیر ملکی در زبان آلمانی

حالت ملکی دقیقا چیه؟ حالت ملکی وقتی استفاده میشه که بخواد مالکیت یا تصاحب یه چیزیو نشون بده. کاربرد این حالت تو زبان آلمانی و انگلیسی خیلی مشابه هستش. مهم ترین تفاوتشون ترتیب واژه هاست. اینجوریه که تو زبان انگلیسی ساختار ملکی اول میاد، ولی تو زبان آلمانی بعد از اسمی میاد که بهش اشاره داره.

ادامه مطلب

آموزش گرامر زبان آلمانی | جملات دستوری در زبان آلمانی

جمله دستوری در زبان آلمانی به چه جمله ای می گن؟ هر جمله ای که توش به کسی دستوری بدی یا کسیو راهنمایی کنی به انجام کاری جمله دستوری به حساب میاد. جمله دستوری تو زبان آلمانی یکم پیچیده تره. جمله دستوری مدلای مختلفی داره که بستگی دارن به اینکه شما به یک نفر خطاب کنی یا چند نفر. همچنین تو زبان آلمانی بین جملات دستوری رسمی و جملات دستوری غیررسمی تفاوت هست.

ادامه مطلب

یادگیری گرامر زبان آلمانی | حالت فاعلی (مستقیم) در زبان آلمانی

در این درس نگاهی به فاعل در زبان آلمانی خواهیم انداخت. تو زبان آلمانی وقتی از حالت فاعلی مستقیم استفاده میشه که اسم ما فاعل جمله باشه، کسی یا چیزی باشه که کار انجام شده تو جمله رو انجام میده. با وبسایت آکادمی دید همراه باشید تا زبان آلمانی را به حرفه ای ترین وجه ممکن به صورت خودخوان فرابگیرید.

ادامه مطلب

حالت مفعولی در زبان آلمانی

وقتی حالت مفعولی در زبان آلمانی  به عنوان مفعول فعل یا حرف اضافه میاد ، شما میتونید خیلی راحت ترجمه رو تحت الفظی یا به عبارتی لغت به لغت عین ترتیبی که دارن به انگلیسی انجام بدید .

ادامه مطلب

انواع سوال در زبان آلمانی | ساختن سوال در زبان آلمانی

در اصل ما دو مدل سوال داریم، اولی با کلمات پرسشی شروع میشه (ادوات استفهام) یجورایی باز محسوب میشه و می تونی هر جوابی بهش بدی، دومی با فعل محدود (افعال to be) شروع میشه و با بله و خیر باید جواب بدی بهش

ادامه مطلب

گرامر زبان المانی | افعال انعکاسی در زبان آلمانی

به کدوم افعال میگن افعال انعکاسی در زبان آلمانی ؟ افعال انعکاسی به عملی اشاره دارن که شخص داره در رابطه با خودش انجام میده. افعال انعکاسی تو زبان آلمانی خیلی پرکاربردتر از زبان انگلیسی هستن. معمولا به فعالیت های روزمره اشاره دارن، بخاطر همین وقتی که بخواید مثلا راجب روزتون صحبت کنید خیلی به کارتون میان.

ادامه مطلب

نگاهی به افعال زبان آلمانی

همانطور که میدانید فهم معنا و عملکرد افعال زبان آلمانی در صحبت کردن درست این زبان بسیار مهم است. بخصوص که افعال به دلیل قوانین پیچیده شان ممکن است زبان آموزان را زیاد به اشتباه بیندازند. برخی افعال با قاعده و برخی بی قاعده هستند. برخی افعال در کنار دیگر افعال زبان آلمانی مورد استفاده قرار میگیرند که به آن ها فعل کمکی میگویند درحالی که افعال انعکاسی فقط با ضمایر قابل استفاده هستند.

ادامه مطلب

صفات و قید ها در زبان آلمانی

در این مقاله قصد داریم در مورد صفات و قید ها در زبان آلمانی صحبت کنیم .صفت کلمه ایه که راجع به اسم توضیح میدهد و قیدها کلماتی هستن که راجع به فعل ها ، صفات و قید های دیگه توضیح میدهند .

ادامه مطلب

یادگیری جنسیت اسم‌ها در زبان آلمانی

اسامی آلمانی می‌تونن 3تا جنسیت داشته باشن: مذکر، مونث یا خنثی . اگه یه حرف تعریفی قبل از اسم بیاد، اونه که جنسیت اسم در زبان آلمانی رو نشون می‌ده.

ادامه مطلب

آزمون های زبان موسسه گوته

برای مهاجرت به آلمان، چه از طریق تحصیل، چه کار، بایستی در یکی از آزمون های سفارت آلمان شرکت کنید. آزمون Testdaf، DSH و آزمون گوته آزمون هایی هستند که با شرکت کردن در آن ها و اخذ مدرکشان می توانید موفقیت مهاجرت خود را به آلمان تضمین کنید.

ادامه مطلب

گرامر زبان آلمانی | حالت مفعولی - مفعول در زبان آلمانی

حالت مفعولی چیه؟ تو زبان آلمانی وقتی از حالت مفعولی استفاده میشه که اسم ما مفعول مستقیممون باشه، یعنی دریافت کننده کار. در این مطلب حالت مفعولی در زبان آلمانی مورد بررسی قرار می گیرد.

ادامه مطلب

گرامر زبان آلمانی | عبارت های منفی در زبان آلمانی

عبارت های منفی در زبان آلمانی چه عبارتهایی هستن؟ بسته به اینکه شما دارید روی یک صفت یا فعل یا اسم کار می کنید، باید بگم راه های مختلفی برای منفی کردن وجود داره. بعنوان مثال آلمانی ها دو تا کلمه اصلی برای منفی کردن عبارت هاشون دارن: nicht و kein

ادامه مطلب

افعال در زبان آلمانی

تو این مطلب قصد داریم درباره افعال جداشدنی و جدانشدنی در زبان آلمانی صحبت کنیم. با وبسایت و دوره های آکادمی دید همراه باشید تا زبان آلمانی رو با ریزترین جزئیات کاربردی یاد گرفته و سریعا به اهداف خود نائل شوید.

ادامه مطلب

گرامر، صرف فعل ها، صفت ها و افعال در زبان آلمانی

چند تا روش هست که طبق اونا Spell کردن زبان آلمانی و انگلیسی متفاوته. حروف بزرگ برای اسم‌ها .یکی از معدود زبان هایی که هم تو شروع جملات از حروف بزرگ استفاده می کنه، هم در طول جمله، زبان آلمانی هستش. تو زبان انگلیسی، این قضیه فقط در مورد ضمیر "I" صدق می‌کنه و مواقعی که بخواییم به مظهر چیزی اشاره کنیم مثل "Love".

ادامه مطلب

آموزش خودخوان گرامر زبان آلمانی | چهار حالت

تو این درس قراره قوانین مبتدی حالات رو تو زبان آلمانی یه مرور کوتاهی بکنیم و اونارو با زبان انگلیسی مقایسه کنیم. تو درس های 11_ 14 هر کدوم از حالت هارو مفصل بررسی می کنیم و برای هر کدوم مثال و تمرین میاریم براتون.

ادامه مطلب

آزمون های زبان آلمانی

زبان آلمانی یکی از ده زبان پرکاربرد در دنیا است. در واقع آلمانی پر کاربرد ترین زبان اتحادیه ی اروپا و زبان رسمی کشور آلمان، اتریش، لیختنشتاین و بخش های از سوئیس است. اقتصاد کشورهای آلمانی زبان از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است که شامل شرکت ها و کارخانه هایی است که به آلمانی صحبت می کنند. بنابراین اگر سیطره ی زبان انگلیسی را کنار بگذاریم میتوان گفت که یادگیری زبان آلمانی انتخابی بسیار هوشمندانه است که درهای بسیاری را در آینده به روی شما باز می کند.

ادامه مطلب

زمان ماضی کامل در زبان آلمانی

هم تو زبان آلمانی هم انگلیسی به کمک دوتا زمان میشه راجب گذشته حرف زد: ماضی کامل، ماضی (گذشته ساده). تو زبان آلمانی ماضی کامل بیشتر تو زبان محاوره استفاده میشه، و گذشته ساده تو زبان نوشتار. یادتون نره که کلا ماضی کامل وقتی استفاده میشه که دارید راجب یه اتفاقی صحبت می کنید که تو گذشته رخ داده.

ادامه مطلب

تلفظ در زبان آلمانی : صامت ها و مصوت ها

یادگیری زبان آلمانی برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، سکونت یا سفر تفریحی به آلمان را داشته و علاقه به برقراری ارتباط با آلمانی های زبان اصل بسیار مفید است. امروزه روش های زیادی برای یادگیری زبان آلمانی بطور آنلاین یا حضوری وجود دارد. هر روشی مزایا و معایب خود را دارد و انتخاب روش متناسب با روحیه و توانایی خودتان بسیار مهم است.

ادامه مطلب

افعال در زمان حال ساده زبان آلمانی (present tense)

وظیفه فعل اینه که توضیح بده یه شخص یا هر چیز دیگه ای داره چی کار می کنه مثلا: "من میرم سینما."، "او به تعطیلاتش فکر می کند."، "آنها فوتبال بازی می کنند.". فعل حتی می تونه وضعیت یه چیزی رو هم توضیح بده مثلا: "او عصبانی است."، "او آنجا زندگی می کند."، "آنها مرا دوست دارند."

ادامه مطلب

زمان آینده در زبان آلمانی

در زبان آلمانی از زمان آینده استفاده کمتری نسبت به زبان انگلیسی می شود . برای مثال ، هر گاه جمله ای در زبان آلمانی دارای قید زمان آینده باشد از زمان حال استفاده می شود در حالیکه به هنگام ترجمه به زبان انگلیسی به زمان آینده بر میگردد.

ادامه مطلب

زمان گذشته ساده در زبان آلمانی

برای توضیح اتفاقی که تو گذشته رخ داده تو زبان آلمانی از دوتا زمان میتونیم استفاده کنیم، زمان گذشته ساده در زبان آلمانی یکی از اون دوتاس. تو زبان آلمانی ماضی کامل تو محاوره بیشتر استفاده میشه و گذشته ساده تو نوشتار. تو کتاب های گرامر معمولا ازش با عنوان ماضی teritum) (Pre یا استمراری (Imperfekt) یاد می کنن.

ادامه مطلب

آزمون TestDaF و DSH زبان آلمانی

DSH یعنی “آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه” و مخفف عبارت Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang می باشد. این آزمون مخصوص افرادی است که قصد اپلای در یک دانشگاه آلمانی زبان را دارند. همچنین برای افرادی که به مدرک زبان آلمانی برای موقعیت شغلی خود در این کشور نیاز دارند نیز آزمون مناسبی است.

ادامه مطلب

مقایسه صفات و قیدها: صفت تفضیلی و صفت عالی در زبان آلمانی

صفت تفضیلی وقتی استفاده میشه که شما چندتا چیزو با هم مقایسه می کنی، تشخیص می دی بعضیاشون کوچیک ترن، بزرگترن، ارزون ترن و یا گرون ترن و.... صفت عالی میاد میگه یکیشون از همه کوچیکتره یا بزرگترینه.

ادامه مطلب

اسامی در زبان آلمانی | اسم های مفرد و جمع در زبان آلمانی

در این مطلب به اسم مفرد و جمع در زبان آلمانی نگاهی خواهیم انداخت. میشه گفت که تو زبان انگلیسی جمع بستن اسامی نسبتا کار آسونیه، اکثر مواقع کافیه که به آخر اسم "s" اضافه کنید، تو زبان آلمانی کلی راه برای جمع بستن اسم هست. اگه نظر منو بخواید باید بگم بهتره هر اسمی رو که یاد می گیرید جمع اونم یاد بگیرید اما ...

ادامه مطلب

حروف اضافه در زبان آلمانی

اغلب اصطلاحات آلمانی فقط ترکیبی از اسم ها و فعل ها هستن که حروف اضافه ی متنوعی باهاشون اومده و در نتیجه خیلی سخت میشه ازشون سر در آورد . اما راجع به یادگیری حروف اضافه نگران نباشید چون تو بخش های مختلف و مفصلا راجع بهشون توضیح داده میشه.

ادامه مطلب

پیشوند های فعل در زبان آلمانی

در زبان آلمانی ، می توان با اضافه کردن پیشوند به ریشه ی فعل کلمات جدید و با معانی متفاوت ایجاد کرد . در این مقاله قصد داریم تا درباره انواع مختلف پیشوند فعل ها در زبان آلمانی صحبت کنیم.

ادامه مطلب

با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد