آموزش صفت ها و قیدهای پرکاربرد در زبان آلمانی

اکثر ما درباره ی سرگرمی هایی صحبت می کنیم که از آنها لذت می بریم . اما گاهی شرایطی پیش می آید که بخواهیم میزان مهارتمان را شرح دهیم و یا احساساتمان را درباره ی یک سرگرمی که مورد علاقه ی ما نیست، بگوییم. در این مطلب درباره صفات و قیود پرکاربرد در زبان آلمانی صحبت می کنیم

 

gut — good/well (خوب)

sehr gut — very well (خیلی خوب)

wunderbar — wonderful (عالی، فوق العاده)

gern(e) — like (دوست داشتن)

autodidaktisch / selbst erlernt — self-taught (خودآموز)

 

شما می توانید در ارتباط  با سرگرمی این صفات و قیود پرکاربرد در زبان آلمانی را در هر موقعیتی به کار ببرید.

برای مثال اگر غذایی را دوست داشتید می توانید بگویید:

 " Ich esse gern "

" I like to eat."

اما اگر از غذای خاصی خوشتان نمی آید می توانید کاملا مؤدبانه از خوردن آن امتناع کرده و بگویید:

 " Danke, aber ich habe das nicht  gern "

"Thanks, but I don't like that. "

ممنون، اما من این غذا را دوست ندارم.

 ممکن است جمله ی آخر به گوش بسیاری از autodidaktische köche ( آشپزهای خودآموز) خورده باشد!

 

کلمات متداول مربوط به سرگرمی در زبان آلمانی

singen — to sing (آواز خواندن)

Ski laufen — to ski ( اسکی کردن)

bowlen — to bowl ( امتیاز آوردن، بولینگ بازی کردن)

tanzen — to dance (رقصیدن)

fischen — to fish (ماهی گیری کردن)

zeichnen — to draw (رسم کردن، کشیدن)

kochen — to cook (آشپزی کردن)

mahlen — to paint(رنگ کردن)

reisen — to travel (مسافرت کردن)

nähen — to sew (دوختن)

zocken — to gamble ( شرط بندی کردن، قمار کردن)

einkaufen — to shop(از مغازه خرید کردن )

campen gehen — to camp (اردو زدن)

fotografieren — to photograph(عکس گرفتن)

 

سرگرمی های محبوب و پرطرفدارِ آلمان

هرچند آلمانی ها  در  وقت گذرانی و داشتن تفریح و سرگرمی زبان زد نیستند اما تعدادی فعالیت و سرگرمی محبوب دارند که می توانند با سایر کشور ها به اشتراک بگذارند.

 

پخت و پز در آلمانی زبانها

پخت و پز در زبان آلمانی

آلمانی ها عاشق پخت و پز هستند. آنها برای مهمان ها، اعضای خانواده و دوستانی خود نان های متنوع می پزند و سوسیس درست می کنند. تقریبا تمام افراد می توانند از خوردن غذاهای خوب به عنوان یک سرگرمی لذت ببرند. علاوه بر خوردن غذاهای خوب آلمانی ها عاشق نوشیدن الکل هم هستند!  اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم ، نوشیدن الکل برای بسیاری از آلمانی ها قبل از آنکه یک نوع سرگرمی باشد در واقع یک نوع سبک زندگی محسوب می شود. در آلمان برخلاف بعضی مناطق ، برای نوشیدن الکل محدودیت اجتماعی آنچنان قوی اعمال نشده و به همین دلیل در این کشور نوشیدن الکل  عادی تر و رایج تر از هر چیز دیگری است.

 

در این مقاله صفات و قیود پرکاربرد در زبان آلمانی را می آموزید

 

فیلم های خارجی و داستان های جنایی در بین آلمانی زبانها

فیلم های خارجی و جنایی در زبان آلمانی

مانند بسیاری از ما،  آلمانی ها نیز عاشق تماشای تلویزیون و دیدن فیلم هستند. برعکسِ بیشتر آمریکایی ها که خیلی کم فیلم خارجی می بینند، در آلمان دیدن فیلم های خارجی به اندازه ی فیلم و سریال های داخلی رواج دارد. همین امر سبب شده که  مخاطب آلمانی نگاه فرهنگی گسترده تری را نسبت به آنچه که در فیلم های آمریکایی می بینید، پیدا کند. البته چه در فرهنگ آلمانی و چه در فرهنگ آمریکایی، هر دو  مخاطب عاشق هیجان فیلم های تلویزیونی پر ماجرا هستند. سریال پلیسی Tatort( صحنه جرم) یکی از سریال های  محبوب آلمانی هاست. برای آلمانی ها هیچ چیزی رضایت بخش تر و هیجان انگیز تر از دیدن یک فیلم جنایی و حل معمای داستان آن نیست.

 

عشق به مسافرت در بین آلمانی ها

عشق به مسافرت در آلمانی زبانها

علاوه بر همه ی اینها، آلمانی ها عاشق سیاحت و اکتشاف دنیای اطراف خود هستند.  فرقی  نمی کند  که این سفر یک مسافرت آخر هفته ی ساده باشد و یا گشت و گذار به کشورهای دور و نزدیک؛ در هر صورت آلمانی ها افرادی ماجراجو و اهل جهانگردی هستند. علت این موضوع می تواند نزدیک بودن فرهنگ کشورهای مختلف و یا صرفا عشق به مسافرت یا همان  wanderlust باشد ( این کلمه از زبان آلمانی وارد زبان انگلیسی شده است). در هر صورت دیدن مکان های تازه و  رو به رو شدن با تجربیات جدید وسوسه ای است که آلمانی ها نمی توانند در مقابل آن مقاومت کنند.

 

ورزش یا به بیان دیگر: Fooßall ( فوتبال) در آلمان

ورزش فوتبال در آلمانی زبانها

یکی از بزرگترین سرگرمی های die Deutschen ( آلمانی ها)، Fooßall یا همان فوتبال است. با نگاهی اجمالی بر دنیای حرفه ای فوتبال آمریکا می توانید یک تصویر کلی از فوتبال و لیگ برتر آلمان بدست بیاورید. برنامه ی فوتبالی Bundesliga Manager بسیار شبیه به  برنامه ی لیگ فوتبال فانتزی آمریکا ( یک بازی مجازی که در آن کاربران می توانند بازیکنان حرفه ای را در تیم مجازی خود  مدیریت کنند) است. اگر می خواهید به دنیای فوتبال آلمانی سرک بکشید, Bundesliga Manager می تواند محیط بسیار خوبی برای شروع باشد. کلمه ی bundesliga در لغت به معنی federal league ( لیگ فدرال یا ملی) است.  آلمانی ها معنا و مفهوم این کلمه را بهتر از هر کس دیگری می فهمند. بوندسلیگا در حقیقت یک فرهنگ سراسری شکل گرفته پیرامون تیم ها، بازی ها، مربیان، بازیکنان و حتی ترانه و سرودهای رسمی تیم های باشگاهی آلمان است که نظیر آن را می توانیم در فوتبال آمریکا نیز مشاهده کنیم.

اگر به فوتبال آلمانی و یا بوندسلیگا علاقه دارید  سری به وبلاگ FluentU زده تا با واژگان و اصطلاحات مربوط به فوتبال آشنا شوید. با این کار علاوه بر شرکت در جنبش بزرگ فرهنگی آلمان، به طور همزمان مهارت های زبان آلمانی خود را نیز بهبود می بخشید. فراموش نکنید که سرگرمی ها مردم را گرد هم می آورند. اکنون می توانید درباره ی سرگرمی های خود به زبان آلمانی صحبت کنید و دوستان جدید آلمانی زبان با علایق مشترک پیدا کنید‌.

آکادمی دید ارائه دهنده حرفه ای ترین دوره های زبان آلمانی است.


با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد