تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3

در این مقاله به آموزش تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3 جهت پاسخگویی به سوالات Table Completion خواهیم پرداخت. در این نوع سوالات به شما یک جدول داده می‌شود که دارای چند جای خالی می‌باشد. و شما باید با استفاده از کلمات داخل متن این جاهای خالی را پر کنید. سوالات Table Completion معمولا در بخش ریدینگ آیلتس زیاد به چشم می‌خوردند. پاسخ دادن به این نوع سوالات برخلاف انتظار بسیار ساده می‌باشد. در بخش ریدینگ آیلتس شما باید در مدت ۶۰ دقیقه ۳ متن آکادمیک خوانده و به ۴۰ سوال پاسخ دهید. برای انجام این کار شما باید با انواع سوالات آیلتس آشنا باشید. همچنین شما نیاز به یادگیری تکنیک‌ ها و استراتژی‌های لازم جهت پاسخگویی به این سوالات را دارید. در این مقاله نکات و تکنیک های آیلتس جهت پاسخگویی به سوالات Table Completion بررسی و آموزش داده می‌شود.

تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3 جهت پاسخگویی به سوالات Table Completion

 

نکات لازم جهت پاسخگویی به سوالات Table Completion

۱. حتما چک کنید چه تعداد کلمه می‌توانید در جاهای خالی قرار دهید. (ONE WORD ONLY………. NO MORE THAN THREE WORDS AND/OR A NUMBER)
۲. . سوالات لزوما به ترتیب اطلاعات ارائه شده در متن نیستند. این بدان معنی است که اگر شما پاسخ سوال ۱ در متن را پیدا کردید، ممکن است پاسخ سوال ۲ قبل از سوال ۱ در متن ارائه شده باشد.
۳. حتما ردیف ها و ستون های جدول را بررسی کنید تا ببینید چه نوع اطلاعاتی داخل جدول ارائه شده است.
۴. جواب این نوع سوالات ممکن است در بخشی از متن و یا کل متن ارائه شده باشد.
۵. به هیچ وجه نقش کلمات داخل متن را جهت پاسخگویی به سوالات تغییر ندهید. بعنوان مثال اگر جای خالی نیازمند یک صفت است، شما نمی‌توانید یک قید از متن پیدا کرده و نقش آن را تبدیل به صفت کنید و در جای خالی قرار دهید.
۶. به استفاده یا عدم استفاده Articles (a, an, the) در داخل جدول توجه کنید. اگر عبارات ذکر شده در متن دارای Articles نباشد، شما نیز نباید از آنها در جاهای خالی استفاده کنید. تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3
۷. . عبارات و کلمات استفاده شده در سوالات با استفاده از کلمات و عبارات دیگر در متن بیان خواهد شد.

تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3 جهت پاسخگویی به سوالات Table Completion

 

استراتژی های ریدینگ آیلتس

٨. جملات داخل جدول را به طور کامل خوانده و زیر کلمات کلیدی خط بکشید. سپس سعی کنید جواب جاهای خالی را از لحاظ گرامری و معنایی حدس بزنید. حدس جواب از لحاظ گرامری بدان معنی است که در جای خالی چه نوع کلمه ای باید قرار بگیرد (فعل، صفت، اسم، قید، موصوف صفت….). بعد از قرار دادن جواب در جای خالی حتما مطمئن شوید معنی جمله مورد نظر کامل شود.
به مثال زیر توجه کنید:

تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3 جهت پاسخگویی به سوالات Table Completion

سوال‌های 31، 32، 33 نیازمند یک اسم مفرد هستند چون قبل جاهای خالی از کلمات one, a استفاه شده است. در سوال 36 شما باید از یک اسم جمع استفاده شود. زیرا بعد از جای خالی از کلمه were استفاده شده است. در سوال 40 شما با توجه به معنای جمله شما باید از یک صفت استفاده کنید. سوالات 34، 35، 37، 38، 39 نیازمند یک اسم مفرد، موصوف صفت و یا یک عبارت اسمی سه کلمه ای هستند.

جهت یادگیری تکنیک‌ های دیگر ریدینگ آیلتس به لینک‌های زیر مراجعه کنید. تکنیک های ریدینگ آیلتس – Part 3
آشنایی با مهارت Paraphrasing
نحوه پاسخگویی به سوالات True, False, Not Given
نحوه پاسخگویی به سوالات Multiple Choice Questions

آیلتس جنرال یا آکادمیک


با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد