آزمون PTE

آزمون PTE

دوره‌های PTE برای افرادی طراحی شده است که قصد شرکت در آزمون پی تی ای (PTE) را دارند. آزمون پی تی ای مخفف عبارت Pearson Test of English است. این آزمون یکی از معتبرترین و بروز ترین آزمون های بین‌المللی سنجش سطح زبان انگلیسی است. این آزمون همانند آزمون آیلتس به دو صورت Academic و General توسط سازمان Pearson برگزار می شود. این سازمان نامی باسابقه در زمینه انتشار کتاب های تحصیلی است. البته اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجه را دارید باید در آزمون PTE Academic شرکت کنید. مدرک PTE در اکثر نقاط جهان معتبر بوده و توسط دانشگاه هایی همچون Harvard Business School و Yale، و کارفرمایان در کشور های مختلف پذیرفته می‌شود. آزمون PTE به صورت کامپیوتری بوده و نسبت به آزمون های آیلتس و تافل عادلانه تر است. از این رو از سال 2009 به بعد این آزمون مورد توجه افرادی که قصد مهاجرت و ادامه تحصيل در کشور های خارجی، به خصوص کشورهای استرالیا و نیوزلند، قرار گرفته است.

ثبت نام در آزمون پی تی ای (PTE)

آزمون PTE

در حال حاضر سازمان Pearson هیچ گونه نمایندگی رسمی در ایران ندارد. اگر شما متقاضی شرکت در آزمون PTE هستید لازم است به کشورهای دیگر از جمله ترکیه و آذربایجان و امارات متحده عربی و عمان و عراق سفر کنید. هزینه آزمون پی تی ای بین 170 تا 220 دلار آمریکاست. جهت ثبت نام در آزمون PET و آگاهی بیشتر در رابطه با شرایط آزمون به وبسایت رسمی Pearson مراجعه کنید.

 

ساختار و بخش های مختلف آزمون PTE

آزمون PTE Academic درست همانند آزمون آیلتس چهار مهارت زبانی Speaking، Writing, Reading, Listening شرکت کنندگان را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون حدودا ۳ ساعت به طول می‌ انجامد. سیستم نمره دهی آزمون پی تی ای مطابق با معیار جهانی زبان انگلیسی است. نمره هر مهارت ۹۰ بوده و در پایان متقاضیان نمره ای بین ۱۰ تا ۹۰ خواهند گرفت. در ادامه با بخش‌های مختلف آزمون PTE آشنا می‌شوید.

پارت اول آزمون: Speaking & Writing

مدت زمان این بخش ۷۷ تا ۹۳ دقیقه است. این پارت دارای ۶ بخش  Speaking و ۲ بخش Writing می‌باشد.

بخش های مختلف اسپیکینگ آزمون PTE:

Personal Introduction, Read Aloud, Repeat Sentence, Describe Chart, Retell Lecture, Short Answer Question

بخش های مختلف رایتینگ آزمون پی تی ای:

Summarize Text, Write Essay

 

پارت دوم آزمون: Reading

مدت زمان این بخش ۳۲ تا ۴۱ دقیقه است. این بخش شامل ۱۵ تا ۲۰ سوال است. این بخش مهارت درک مطلب متقاضیان را می‌سنجد.

بخش های مختلف رایتینگ پی تی ای :

Multiple Choice Questions with Single Answer, Multiple Choice Questions with Multiple Answers, Fill in the Blanks, Reorder Paragraphs

 

پارت سوم آزمون:

این بخش مهارت شنیداری متقاضیان را می‌سنجد و مدت زمان آن ۴۵ تا ۵٧ دقیقه است.

بخش های مختلف لیسینگ آزمون پی تی ای :

Multiple Choice Questions with Single Answer, Multiple Choice Questions with Multiple Answers, Fill in the Blanks, Highlight Correct Summary, Highlight Incorrect Words, Write from Dictation, Select a Missing Word

 

دوره‌های آمادگی پی تی ای (PTE)

آزمون PTE

دوره های پی تی ای (PTE) آکادمی زبان دید به دو صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شوند. ما برای کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی پی تی ای (PTE) با توجه به سطح زبان آموزان ۵ دوره در نظر گرفته ایم:

Pre-PTE 1

Pre-PTE 2

Pre-PTE 3

PTE 1

PTE 2

شما در ابتدا توسط متخصصان آموزشی ما تعیین سطح می‌شوید. سپس دوره خود را مشخص کرده و کلاس‌ PTE خود را آغاز می‌کنید. تدریس PTE در آکادمی زبان دید توسط اساتید مجرب انجام می‌گیرد. این اساتید خود در آزمون پی تی ای شرکت کرده و با بایدها و نبایدهای آزمون پی تی ای آشنا هستند. با کمک این اساتید می‌توانید نمره مورد نظر خود را (حداقل ۶۵) در آزمون بگیرید. این دوره‌ها می‌توانند به صورت فشرده و یا فوق فشرده برگزار شوند.


با کارشناسان دید در ارتباط باشید در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره کافیست کلیک کرده و فرم موردنظر را پرکنید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد